מספר ספק משרד הביטחון 014496 (1) 001

הובלת מקרר

המקרר הינו בין האלמנטים המוכרים והברורים לכולם. למעשה, רובנו נולדנו לתוך מציאות של מקרר זמין ונגיש בכל עת שנחפוץ. בבתים רבים אפילו ניתן למצוא שני מקררים או יותר. אף על פי כך, אחוז קטן ביותר מהמשתמשים במקררים יודע כיצד הוא פועל. הלכה למעשה מדובר במכשיר חשמלי רגיש מאד. המקרר הביתי מכיל כל כך הרבה רכיבים פנימיים שונים השומרים על מערכת קירור תקינה, על מערכת חשמל תקינה, על מערכת המים וההקפאה, המאייד והקרבורטור – כל אלו אחראיים לפעילותו התקינה של המקרר.הובלת מקרר - 5 כוכבים הובלות

מכה קטנה ביותר במקרר עלולה להביא לנזק משמעותי. בשל כך ישנה חשיבות מרבית לאופי שירותי הובלת מקררים. בעת הובלת מקרר חשוב ביותר לברר האם יש צורך של הובלת מקרר בשכיבה? מה יכול לסכן את המקרר? מתברר שישנם לא מעט רכיבים רגישים ביותר במקרר שכל פגיעה קטנה באחד מהם עלולה לחבל במקרר כליל. על מנת להימנע ממקרי אי נעימות יש לבחור שירותים מקצועיים של הובלות מקררים הניתנים על ידי חברה בעלת ניסיון רב שנים בתחום.

אנו בחברת הובלות 5 כוכבים מספקים שירותים אמינים, מקצועיים ואחראיים של הובלות קטנות, לרבות הובלת מקרר, חפצים ורהיטים בודדים נוספים.

למידע נוסף אודות הובלת מקרר – צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם!

כל מה שצריך לדעת על הובלת מקרר

בעת מעבר דירה או משרד, יש פריטים שניתן להוביל באופן עצמאי ברכב הפרטי בתוך קופסאות קרטון. לעומת זאת, ככל שתנסו לא תצליחו לדחוס מקרר לתוך קופסא וגם לא לתא המטען של הרכב שלכם. לשם כך יש לפנות אל חברת הובלות מנוסה, המכירה את המורכבות ואת הרגישות הנדרשת עבור הובלת מקררים בטוחה. במאמר הבא נסקור כמה היבטים חשובים של הובלת מקרר ונסביר מדוע יש לנהוג בו בזהירות גדולה.

כמה מילים על המבנה של המקרר ורגישותו

מקררים הינם פריט נפוץ מאוד בבתים, משרדים ובתי עסק שונים, אולם לא כולם יודעים איך הם עובדים. עיקרון הפעולה הוא דחיסה של גז: כאשר גז נדחס מה שקורה הוא שהמולקולות שלו מתקרבות זו אל זו ורמת האנרגיה לכל יחידת נפח עולה. כתוצאה מכך יש התחממות של הגז, ולהיפך: כאשר הנפח של הגז פוחת אחרי שהדחיסה נגמרת אנו מקבלים אפקט של קירור. 

לכן, כל בכל מקרר יש מנוע חשמלי (יש גם מקררים שעובדים על גז והם נדירים יחסית, מתאימים לאזורים שבהם אין מספיק חשמל) אשר תפקידו לדחוס את הגז. מכיוון שהגז נדחס הוא מתחמם ואז הוא מועבר בתוך צינורות. אתם בוודאי מכירים את מערכת הצינורות הזאת שקוראים לה רדיאטור, ואפשר לראות אותה בקלות בחלקם האחורי של מקררים ישנים (כיום הרדיאטור מכוסה בכיסוי אחורי). מכיוון שהגז הדחוס והחם משוחרר אל תוך הצינורות, הנפח שלו גדל והוא מתקרר והופך לנוזל. לאחר מכן נכנסת לפעולה משאבה שמעבירה את הנוזל הקר בתוך סליל מיוחד שסופג ממנו את האנרגיה, כאשר ספיגת האנרגיה מביאה לכך שסביבתו של הסליל מתקררת – וכך נוצר אפשט הקירור של המקרר. ומה קורה לנוזל הקר לאחר מכן? הוא חוזר והופך לגז והתהליך מתחיל שוב.

ומה כל זה אומר על ההובלה?

ניתן להבין, אם כן, שמדובר במערכת מורכבת למדי המורכבת מלא מעט חלקים, לרבות מנגנון הפשרה, חלקי בידוד השומרים על הקור, מערת מים והקפאה, קרבורטור ומאייד, מערכת חשמל ועוד. וכמו בכל מערכת מרובת חלקים, הבעיה היא שאם חלקים רגישים אלו סובלים ממכות ותזוזות במהלך ההובלה, המקרר אינו יכול עוד לעבוד באופן תקין – מה שמביא לעוגמת נפש של בעליו, לעלויות תיקון שיכולות להיות גבוהות, ולפגיעה באורח החיים התקין שבשגרה. מכאן שחשוב מאוד שההובלה תבוצע על ידי חברה מקצועית ובעלת ניסיון רב, אשר ביצעה בעבר שורה ארוכה של הובלת מקררים מגדלים וסוגים שונים, וברמות שונות של מורכבות ורגישות.

עוד השלכה של התהליך שתיארנו לעיל נוגעת להובלה של מקרר בשכיבה. אכן, אנשים בלתי מנוסים או לא מקצועיים מבצעים שגיאה חמורה למדי ומובילים מקררים בשכיבה. כאמור, במקרר יש גז ההופך לנוזל ולמעשה המערכת בנויה כך שכוח המשיכה ימשוך את הנוזל למטה, אך כאשר אנו משכיבים את המקרר הוא הגז נוטה לנוע אל הצדדים והדבר משפיע על מרכיבים נוספים. בין היתר, נוזל נוסף שמושפע מהשכבת המקרר הוא השמן של המדחס (כאמור, תפקידו לדחוס את הגז), וזו כבר יכולה להיות בעיה חמורה אם השמן של המדחס בורח אל מערכת הרדיאטור, כי לאחר מכן כאשר נחבר את המקרר לחשמל, המדחס עלול לשבוק חיים והדבר כרוך בעלויות גבוהות של תיקון. על כן, למי שמחליט מסיבה זו או אחרת לעשות הובלת מקרר לבד, חשוב מאוד להימנע ככל האפשר מהשכבת המקרר ואף להימנע מהעמדה שלו בזוויות שונות. ואם הייתם ממש חייבים להשכיב או להעמיד את המקרר בזווית, הימנעו מחיבורו לחשמל במשך מספר שעות והניחו לו פשוט לעמוד, כדי שהגז והנוזלים השונים יוכלו לשוב למקומם. 

למה להוביל איתנו מקררים?

קודם כל, כאשר אתם מקבלים מאיתנו הובלת מקרר אתם יכולים להיות בטוחים שאף בעיה מאלו שתוארו לעיל לא תתרחש. אנו גאים לספק ללקוחותינו שירות 5 כוכבים ועומדים מאחורי המילים שלנו. כבר שני עשורים שהחברה המשפחתית שלנו פועלת בתחום ההובלות וצוברת ניסיון בתחום, לרבות בכל הקשור אל הובלת מקררים. ביכולתנו לתת מענה למקררים מכל סוג, דגם ונפח בין אם מדובר בהובלה של פריט בודד ובין אם מדובר בהעברה של דירה או משרד למיקום חדש על כלל התכולה. אנו אמונים על תכנון פתרונות לוגיסטיים מתקדמים ועל ביצוע הובלות באופן קפדני, אחראי ומקצועי לעילא. 

בנוסף, במידת הצורך אנו מספקים שירותי אחסון ואריזה לכל מטרה ולכל תקופה, בין אם נתקעתם עם המקרר ועדיין אינכם יכולים להיכנס למקום החדש, ובין אם אתם מעוניינים לשמור אותו אצלנו עד לסוף שיפוץ. בכל מקרה, חשוב שתדעו שיש לנו את כל האישורים הנדרשים על פי חוק, לרבות ביטוחים ואחריות לשל המיטלטלין והמקרר כמובן נכלל בהם, וכן רישיון מובילים ורכבים הנבדקים באופן שוטף על ידי קצין בטיחות. לאורך השנים סיפקנו שירות לקשת רחבה של לקוחות פרטיים, עסקיים ומוסדיים לרבות תאגידי ענק ומכל רחבי ישראל, אשר נהנו מגמישות גבוהה מסביב לשעון, ניסיון רב שנים, מחירים נוחים והוגנים, זמינות מלאה ועמידה דייקנית בלוחות הזמנים.

כמה עולה להוביל מקרר?

אם אתם רוצים לדעת כמה עולה הובלת מקררים חשוב שתבינו כי בתחום ההובלות אין מחירון אחיד המחייב את כל החברות. המשמעות היא שכל חברה יכולה לנקוב במחיר המתאים לה, המשתנה בהתאם למספר פרמטרים שנתאר מייד, וגם אתם יכולים לבחור על פי ההצעה שנראית לכם המשתלמת ביותר. יחד עם זאת, אנו ממליצים בחום שלא לראות את הדברים רק דרך חיסכון של כמה עשרות שקלים, אלא לבחור בחברה רצינית באמת, אשר מחזיקה בכל האישורים הנדרשים ושיש לה ניסיון רב עם הובלת מקררים. כך תמנעו מעצמכם עוגמת נפש, תסכול וטרדות רבות ותגמרו עם ההובלה בצורה מהירה, יעילה, מסודרת, בטוחה ושלמה.

איך יודעים שהחברה רצינית? ראשית, בדקו את אתר האינטרנט שלה ותראו אילו סוגי הובלות היא מציעה. שנית, תוכלו להקליד את שמה בגוגל ולראות אם עולות חוות דעת וביקורות בתוצאות החיפוש. בנוסף, בחלק מהאתרים גם מופיעות המלצות על החברה. ואם אתם רוצים להיות ממש בטוחים, אל תתביישו לבקש מנציגי החברה מספר טלפון של לקוח או שניים שקיבלו בעבר הובלת מקרר. התקשרו אל הלקוח ושאלו על שביעות רצונו מהמקצועיות, מהעמידה בזמנים, מאיכות השירות, מהאדיבות והזמינות של אנשי המקצוע וכדומה. במידה שחברת ההובלות אינה מסכימה לקשר אתכם עם לקוחות ממליצים, זוהי נורת אזהרה שכדאי לשים לב אליה.

מעבר לכך, מחיר הובלת מקרר מושפע ממספר פרמטרים. לדוגמא, ישנו הבדל בעלויות בין הובלת מקרר כפריט יחיד ולבין הובלה שלו כחלק מתכולה שלמה של משרד או דירה. כמו כן, ככל שנפח המקרר גדול יותר ולכן תופס יותר מקום ולרוב גם כבד יותר, מחיר ההובלה יעלה גם הוא – אך לא מדובר בתוספת משמעותית. בנוסף, עשויה להיות משמעות גדולה למורכבות ההובלה, למשל אם הדירה/המשרד נמצאים בקומת הקרקע או נמצאים בקומה השלישית או הרביעית ומעלה בבניין שאין בו מעלית, דבר המשפיע כמובן על מורכבות העבודה. במקרים מסוימים ומיוחדים ייתכן אף שיהיה צורך לעשות שימוש בציוד משוכלל, במעליות משא ובמנוף, מה שישפיע על העלויות כלפי מעלה.

בשורה התחתונה, אם ברצונכם לקבל הובלה איכותית במחיר משתלם, מה שעליכם לעשות הוא לקבל שתיים או שלוש הצעות מחיר מחברות שאתם בטוחים שהן רציניות וטובות. יחד עם זאת, מה שבטוח לא כדאי לעשות הוא לבחור מוביל שאינו יכול להציג את הפרמטרים הבסיסיים מבחינת ניסיון, אישורים, ביטוחים או יכולות מוכחות לבצע עבודה מורכבת – במידה והיא נדרשת. כך תבטיחו לעצמכם שקט נפשי, הן לגבי המקרר שלכם והן לגבי שאר התכולה שאתם רוצים להעביר.

 

חייגו אל הובלות חמישה כוכבים
WhatsApp chat
דילוג לתוכן